Elewacyjne żaluzje fasadowe Linius®

naturalna wentylacja i ochrona przed słońcem

Niezawodna ochrona

skuteczna ochrona przed deszczem, wiatrem, nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz uciążliwymi owadami

Właściwa cyrkulacja powietrza

estetyczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, bez ograniczania dopływu powietrza do zabudowanych przestrzeni

Skuteczna ochrona przed hałasem

doskonała ochrona przed hałasem, emitowanym przez obudowane urządzenia oraz właściwa cyrkulacja powietrza (przy zastosowaniu lameli akustycznych)

Estetyczna osłona

eleganckie i efektowne wykończenie dekoracyjne elewacji i ścian wewnętrznych budynków

Lamelowe żaluzje fasadowe Linius® stanowią jeden z elementów systemu naturalnej wentylacji i ochrony przed słońcem, opartego na koncepcji RENSON Healthy Building Concept®, której filarem jest zasada zrównoważonego rozwoju.

Żaluzje fasadowe skutecznie chronią wnętrze budynku przed deszczem, wiatrem, nadmiernym nasłonecznieniem, przepływem powietrza, owadami i ptakami oraz hałasem, podnosząc walory estetyczne elewacji i nadając jej nowoczesny wygląd.

Szeroki wybór różnych typów lameli, konstrukcji nośnych, uchwytów montażowych i elementów mocujących oraz wyposażenia dodatkowego umożliwia dopasowanie żaluzji fasadowych RENSON do funkcji i estetyki praktycznie każdej elewacji.

Testy na wodoszczelność
Żaluzje fasadowe Linius - Test-na-wodoszczelność PergoleRensonPl

Wszystkie żaluzje fasadowe poddawane są testom HEVAC, wykonywanym w Wielkiej Brytanii przez uznaną jednostkę badawczą.

Żaluzje wystawiane są na działanie ulewnego deszczu tzw. natryskiwanie wody w ilości 75 l na godzinę, przy prędkości wiatru 13,5 m/s. Próbie poddawana jest obudowa o powierzchni 1 m2 , wyposażona w siatkę przeciw owadom. Na podstawie uzyskanych wyników tj. ilości przedostającej się przez obudowę wody, danej lameli przypisywana jest klasa wg skali HEVAC.

Konstrukcja nośna
Żaluzje fasadowe Linius - Konstrukcja nośna PergoleRensonPl

Integralną częścią systemu żaluzji fasadowych jest konstrukcja nośna, do której montowane są lamele.
Konstrukcja nośna składa się z tłoczonych profili aluminiowych, do których mocowane są uchwyty i lamele. Jest to w pełni jednorodna konstrukcja, wykonana zgodnie z europejską normą opisującą rozwiązania dla struktur aluminiowych.
Całość konstrukcji nośnej jest wstępnie przygotowana pod montaż uchwytów, który może zostać wykonany bezpośrednio na budowie.

Akcesoria dodatkowe
Żaluzje fasadowe Renson Linius

Akcesoria uzupełniające pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości funkcjonalnych systemu żaluzji fasadowych oraz osiągnięcie niezwykłych efektów wizualnych.

  • Drzwi – wykonywane na indywidualne zamówienie, dostosowane do zabudowy ściany lamelowej, jedno lub dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz, opcjonalnie wyposażone w zamek, klamkę, płaskie zawiasy i łańcuch bezpieczeństwa.
  • Klamki i zamki – drzwi mogą być wyposażone w klamkę pojedynczą (prostą), podwójną lub być jej pozbawione (w tym przypadku możliwe otwieranie za pomocą klucza od zamka).
  • Ograniczniki otwarcia drzwi.
  • Osłony przeciw owadom i ptakom – montowane od tyłu lub wsuwane między lamele.
  • Okapnik – skuteczne odprowadzanie wody.

Zapytaj o żaluzje fasadowe

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zaufali nam