Wyjątkowe oświetlenie tarasu

 In Aktualności i wydarzenia

Szukasz atrakcyjnego oświetlenia tarasu? Z pewnością warto rozważyć oświetlenie LED. Jest ekonomiczne, może być zintegrowane z zadaszeniem tarasu, a technologia RGB umożliwia zmianę barwy światła w każdej chwili!

Oświetlenie tarasu LED RGB

Technologia LED i oświetlenie ją wykorzystujące to bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie źródło światła, które posiada szereg niewątpliwych zalet. Należą do nich przede wszystkim: bardzo długa żywotność (nawet do 100 tys. godzin), odporność na uszkodzenia, zarówno mechaniczne, jak i na warunki atmosferyczne (wilgoć raz niską temperaturę), łatwość sterowania, niskie napięcie zasilania. Są również ekologiczne (nie zawierają rtęci i innych szkodliwych dla środowiska substancji) i ekonomiczne – wykorzystują znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki przy tej samej mocy światła. Wszystko to sprawia, że oświetlenie LED stanowi idealny wybór w przypadku oświetlenia zewnętrznego, instalowanego na tarasie lub w ogrodzie, które niejednokrotne pozostaje włączone przez wiele godzin. Początkowo oświetlenie LED miało wyłącznie jedną, zimną barwę. Obecnie rynek oferuje oświetlenie o różnych odcieniach światła białego – od barwy ciepłej, przez neutralną do zimnej. Co więcej, dzięki technologii RGB możemy wybierać dowolne kolory i zmieniać je w zależności od nastroju i okoliczności.

Taras skąpany w kolorach

Oświetlenie LED RGB stosowane w pergolach RENSON to najwyższej jakości rozwiązanie, które za pomocą różnych barw światła tworzy różnorodną, ale zawsze niepowtarzalną atmosferę podczas wieczorów spędzonych na tarasie. Sterując nim zdalnie, możemy swobodnie zmieniać kolory – od chłodnego niebieskiego do ciepłego, pomarańczowego blasku. Kolory nie tylko budują nastrój otoczenia, mają również wpływ na naszą psychikę, wywołują określone reakcje i zachowania.
Niebieski jest chłodny i równocześnie uspokajający, łagodzi napięcia w sytuacjach stresowych, sprawia, że czujemy się swobodnie. Znakomicie sprawdza się w miejscach związanych z relaksem i odpoczynkiem.
Fioletowy wycisza, pobudzając równocześnie wyobraźnię, jest ulubionym kolorem wielu artystów.
Pomarańczowy pomaga uwolnić się od złych emocji, przywodzi na myśl ciepło i wygodę. Czyż nie tak chcemy się czuć na tarasie?
Czerwony to kolor odważny i energetyczny, zachęcający do pozytywnego myślenia, sprzyjający rozwojowi motywacji.
Znając ich oddziaływanie, możemy barwy światła na tarasie dobierać w zależności od formy spędzania czasu – inne towarzyszyć może romantycznej kolacji we dwoje, inne prywatce w gronie przyjaciół, a jeszcze inne wieczorowi spędzonemu z ciekawą książką lub grami planszowymi.

Zintegrowanym oświetlenie w pergolach RENSON

W pergolach RENSON możemy zastosować oświetlenie tarasu w tradycyjnej tonacji LED lub kolorowe światło RGB. Istnieje możliwość instalacji elementów systemu w różnych punktach – w lamelach dachowych, kolumnach lub górnych elementach ramy. System ten jest całkowicie zintegrowany z konstrukcją, instalacja jest z zewnątrz niezauważalna. Natężeniem światła i jego barwą możemy sterować w sposób maksymalnie komfortowy, nie ruszając się z wygodnego fotela – za pomocą pilota lub aplikacji na smartfona.

Idealny taras wymaga perfekcyjnej oprawy. Zintegrowany system oświetlenia pergoli jest jej nieodzownym elementem.

 

 

Recommended Posts
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Loggia®Pergole tarasowe RENSON