Panovista ® / PanovistaMax ®

to innowacyjne rozwiązania zabezpieczające przed słońcem narożne przeszklenia,

a także świetna odpowiedź na minimalistyczny trend panujący w nowoczesnej architekturze

System Panovista® pozwala realizować funkcjonalne projekty, wykorzystujące duże przeszklenia. To pierwsza na świecie osłona przeciwsłoneczna, dedykowana oknom narożnym o ponadprzeciętnych rozmiarach, w przypadku których konwencjonalne rozwiązania nie zdają egzaminu. Umożliwia wyeksponowanie ich niewątpliwych walorów estetycznych, dbając równocześnie o komfort użytkowników i odpowiednie zabezpieczenie budynków przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Proponowane rozwiązanie sprawdzi się zarówno w stałych jak i przesuwnych przeszkleniach – obie części ekranu podnoszone są jednocześnie, my zachowujemy panoramiczny widok. System może być łączony z innymi ekranami RENSON®.

Wymiary:
Pergole Renson

Ekrany Panovista® można stosować do okien narożnych o maksymalnej szerokości 4000 mm z każdej strony oraz maksymalnej wysokości 2700 mm.

Pergole Renson

Za pomocą Panovista Max® jesteśmy w stanie przesłonić jeszcze większą powierzchnię (maksymalnie 30m²) – 6000 mm szerokości po obu stronach narożnika i 3400 mm wysokości. Rozwiązanie to wymaga instalacji czujnika wiatru.

Informacje techniczne:
Pergole Renson

Panovista®

Zewnętrzna osłona, zachowująca walory znanych już i sprawdzonych ekranów Fixsceen®. Rozwiązanie wykorzystuje opatentowany system mocujący tkaninę i gwarantujący stabilność nawet przy silnym wietrze. Nowatorstwo konstrukcji polega na usunięciu prowadnic z narożnika, dzięki czemu otrzymujemy niczym niezakłócony, panoramiczny widok. Panovista® jest odporna na wiatr wiejący z prędkością do 37 km/h.

Pergole Renson

PanovistaMax®

Osłona, która również zachowuje walory sprawdzonych ekranów Fixsceen®. Cała tajemnica działania ukryta jest w opatentowanym systemie ZIP, mocującym tkaninę „na zamek”, dzięki czemu gwarantuje stabilność nawet przy bardzo porywistym wietrze. Wyeliminowanie prowadnic z narożnika pozwala cieszyć się niezakłóconym, panoramicznym widokiem. PanovistaMax® jest odporna na wiatr wiejący z prędkością aż do 90 km/h. Dostępny w tym rozwiązaniu czujnik prędkości wiatru zabezpiecza przed uszkodzeniami w przypadku porywów wiatru powyżej 90 km/h i automatycznie zwinie nam osłony w celu ich ochrony.

Mechanizm sterujący:
Pergole Renson

Wszystkie elementy konstrukcyjne systemu (mechanizm sterujący, prowadnice boczne) są ukryte w elewacji budynku, w żaden sposób nie wpływając na jego estetykę.

Ekrany wyposażone są w tkaniny z włókna szklanego o bardzo wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej. Zarówno tkaniny, jak i aluminiowe profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, pozwalającej na indywidualne dopasowanie do architektury budynku.

Zobacz, jak działa Panovista®

Szybki kontakt!
+
Wyślij!