9 w skali Beauforta czyli testy ekranów Fixscreen ®

 w Aktualności i wydarzenia

„Nic nie jest na tyle doskonałe, żeby nie dało się ulepszyć” to motto odzwierciedlające filozofię RENSON®. Firma realizuje ją od lat inwestując w jakość, m.in.  za sprawą działu rozwojowo-badawczego, współpracującego z wiodącymi organizacjami naukowymi na całym świecie.

Rezultatem takiej właśnie współpracy jest, prawdopodobnie pierwszy na świecie system zintegrowanych ekranów, dających stuprocentową ochronę przed wiatrem, niezależnie od stopnia przesłonięcia, nawet w warunkach, które z wypoczynkiem nie mają wiele wspólnego.

Ekrany Fixscreen ®, wyposażone w opatentowany system  ZIP mocujący tkaninę, osadzone są w bocznych prowadnicach konstrukcji, co gwarantuje ich stabilność nawet przy bardzo porywistym wietrze. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej (aż 50 kolorów), stanowią idealne uzupełnienie pergoli RENSON®, chroniąc przed wiatrem, słońcem i uciążliwymi owadami. Mogą być również montowane w miejsce tradycyjnych rolet lub w zabudowie tarasu.

Wytrzymałość RENSON ® Fixscreen sprawdzona została przez poddanie testom obciążenia wiatrem o prędkości 120 km/h w tunelu aerodynamicznym. Testy przeprowadzono w The von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii, organizacji specjalizującej się w badaniach z dziedziny aeronautyki i przemysłu lotniczego. Ekrany przeszły również restrykcyjne badania wytrzymałościowe w WTCB w Brukseli (Centrum Naukowo-Techniczne Budownictwa).

Gwarancja RENSON® obejmuje wytrzymałość Fixscreen ® na wiatr o prędkości do 80 km/h. W dwunastostopniowej skali Beauforta oznacza to stopień 9 czyli silny sztorm. Testy dowiodły jednak, że nawet przy wietrze o sile huraganu Fixscreen ® pozostają niewzruszone…

Zaprojektowane z drobiazgową starannością, wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami, testowane w skrajnie trudnych warunkach, po prostu muszą być niezawodne.

 

Polecane wpisy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Ekspozycja pergoliPergole Renson