4 powody, dla których zadaszenie tarasu się opłaca

 w Aktualności i wydarzenia

Wypoczynek na świeżym powietrzu to jedna z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Gdy mamy do dyspozycji ogród, w którym można zaaranżować przestrzeń i stworzyć w nim idealną dla siebie oazę spokoju, warto skorzystać z takiej możliwości.

Urządzając przestrzeń tarasową lub ogród, dobrze jest robić to dokładnie tak samo, jak we wnętrzach, czyli dbając o to, by otoczenie było jak najbardziej przyjazne i jednocześnie spełniało wszystkie nasze oczekiwania.

Ochrona przed słońcem, deszczem i wiatrem

Relaks na zewnątrz możliwy jest przy różnych warunkach atmosferycznych, także tych mniej sprzyjających. Odpowiednio dobrane zadaszenie tarasu i boczne osłony chronią przed nadmiernym słońcem, deszczem oraz wiatrem. We flagowym modelu – pergoli Camargue zastosowaliśmy rozsuwany dach zbudowany z aluminiowych lameli, które są regulowane za pomocą pilota. To nowoczesne zadaszenie tarasu ma nośność 200kg/m2 oraz wytrzymuje porywy wiatru o sile 160 km/h, a nadmiar wody odprowadzany jest do podłoża przez wbudowany system rynien.

W pergolach RENSON możliwy jest montaż różnych rodzajów bocznych osłon w zależności od potrzeb. Ruchome szklane panele doskonale chronią przed wiatrem i opadami deszczu, a ich ułożenie zapewnia odpowiednią wentylację, gdy są zamknięte. Ekrany Fixscreen® chronią przed słońcem, zatrzymując promienie słoneczne, zanim wpadną do wnętrza, jednocześnie nie ograniczają widoku. W ofercie znajdują się także obrotowe panele z drewna (Loggiawood) lub aluminium (Loggialu). Wszystkie osłony można ze sobą dowolnie łączyć, a pergolę Camargue, jako jedyną z oferty RENSON, da się rozbudować w dowolnym momencie, nawet wtedy, gdy jest już użytkowana.

Przedłużenie sezonu

Montaż pergoli na tarasie znacząco wydłuża sezon wypoczynkowy w ogrodzie, nawet do późnej jesieni. Uzupełnieniem bocznych paneli jest ogrzewanie zapewniające komfort w chłodniejsze dni. Elementy grzewcze zamontowane pod zadaszeniem i w pełni zintegrowane z konstrukcją, równomiernie rozprowadzają ciepło tak, aby jego straty były, jak najmniejsze.

Światło wpadające do wnętrza domu pod kontrolą

Współcześnie w architekturze bardzo często stosuje się duże przeszklenia. Wprowadzają one dużo światła do wnętrza domu i ocieplają pomieszczenia. W chłodniejsze dni to spora zaleta, ale latem nadmiernie ogrzane mieszkanie może być uciążliwe, zwłaszcza podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jednym ze sposób umożliwiających manipulację światłem wpadającym do wnętrza jest ruchome zadaszenie tarasu, w tym pergole z rozkładanym dachem oraz bocznymi ekranami.

Wyjątkowy nastrój po zmroku

Wieczorami bez odpowiedniego oświetlenia, spędzanie czasu na tarasie z książką lub przed monitorem może okazać się niemożliwe. Doskonałym uzupełnieniem pergoli jest oświetlenie LED. To rozwiązanie ekonomiczne (wykorzystuje dużo mniejsze zasoby energii niż tradycyjne żarówki) oraz ekologiczne ze względu na brak rtęci czy innych szkodliwych substancji. Technologię LED charakteryzuje również odporność na uszkodzenia i warunki atmosferyczne oraz długa żywotność do 100 tys. godzin. Co ważne, oświetleniem LED montowanym w pergolach RENSON można dowolnie sterować, dobierając jego kolor (od ciepłych odcieni po zimne) do swojego nastroju.

Montaż aluminiowej pergoli połączonej z najnowszymi technologiami to rozwiązanie ponadczasowe. Solidne wykonanie z wysokiej jakości komponentów zapewnia komfort na najwyższym poziomie i znacząco wydłuża sezon wypoczynkowy na tarasie, nawet do późnej jesieni. Charakterystyczna stylistyka i wybór z bogatej gamy kolorystycznej ułatwia dopasowanie go do zabudowy zarówno tej nowoczesnej, jak i tradycyjnej.

 

Polecane wpisy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
systemy przeciwsłoneczneRabat Renson