Poznaj 3 systemy przeciwsłoneczne Renson®, które sprawdzą się jesienią i zimą

 w Aktualności i wydarzenia

Promienie słoneczne wpadają do wnętrza domu przez cały rok również w jesiennych i zimowych miesiącach. Wtedy zwykle ocieplają wnętrze i zmniejszają zapotrzebowanie na ogrzewanie. Warto jednak pamiętać o tych nieco mniej korzystnych efektach i w porę się przed nimi zabezpieczyć. Poznaj 3 systemy przeciwsłoneczne Renson.

 

Współcześnie, w architekturze bardzo często stosuje się duże przeszklenia. Wprowadzają one do domu więcej światła, przez co poprawiają samopoczucie i zwiększają komfort domowników. Takie rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić energię potrzebną na ogrzanie mieszkania, gdy na zewnątrz jest już chłodno. Słońce zwłaszcza jesienią i zimą jest dość nisko, ale podobnie jak latem może mieć negatywny wpływ na pomieszczenie, m.in. powodując jego przegrzanie czy odbicia na ekranach monitorów. Przebijające się do wnętrza promienie mogą dawać się we znaki także domownikom, np. świecąc prosto w oczy podczas rodzinnego śniadania lub pracy przed komputerem.
Niekorzystnemu oddziaływaniu promieni słonecznych można jednak zapobiec i pomyśleć o odpowiednich osłonach okiennych, które nie zasłonią widoku z okna i nie odseparują od światła dziennego. Doskonałym rozwiązaniem są systemy paneli umożliwiające skuteczną manipulację światłem wpadającym do wnętrza. Samodzielne sterowanie pozwala uzyskać optymalne dla siebie warunki. Poniżej lista zawierająca 3 systemy przeciwsłoneczne:

Idealne rozwiązanie dla narożnych przeszkleń

Panovista i Panovista MAX to pierwszy na świecie system osłon dedykowany do bardzo dużych okien (o powierzchni do 30 m2), także tych przesuwnych. Minimalistyczny wygląd w połączeniu z najnowszymi technologiami sprawia, że będzie on niemal niewidoczny. Na piękną estetykę i dopasowanie do budynku wpływa przede wszystkim brak profili aluminiowych oraz ukryte przewody elektryczne. Opatentowane rozwiązanie mocujące tkaninę gwarantuje odporność na wiatr. Panovista wytrzymuje podmuchy do 37 km/h, a Panovista MAX do 90 km/h – w tym modelu, gdy wieje mocniej, ekrany zwiną się automatycznie.

Światło regulowane w poziomie

 Osłona przeciwsłoneczna Slidefix pozwala na poziomie przesuwanie ekranów. Daje to zupełnie inne możliwości manipulacji światłem niż w przypadku Panovista. System idealnie wpisuje się w architekturę i razem z prowadnicami może być ukryty w elewacji budynku. Konstrukcja gwarantuje także odprowadzanie wody i łatwą konserwację.

Przesuwne panele

Loggia to system paneli w formie aluminiowej ramy wypełnionej jednym z wybranych materiałów – tkaniną, drewnianymi lub aluminiowymi żaluzjami, aluminiową siatką. Stosuje się go głównie w pergolach oraz na tarasach. Wybór wypełnienia zależy od planowanego zastosowania. Oprócz ochrony przed słońcem i wiatrem Loggia ma również inne zalety, w tym – umożliwia regulację dopływu światła, chroni przed owadami, eliminuje efekt ślepienia oraz chroni przed wzrokiem niepowołanych osób.
Niezależnie od pory roku, dobrze jest zadbać komfort domowników, zwłaszcza podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych, pracy, czy po prostu odpoczynku. Systemy ochrony przeciwsłonecznej Renson, wpisujące się w architekturę budynku są trwałe i funkcjonalne, co oznacza, że będzie można z nich w pełni korzystać przez wiele lat.

 

Polecane wpisy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Pergola Algarvezadaszenie tarasu