Renson Panovista® – innowacyjne rozwiązania dla okien narożnych

 w Aktualności i wydarzenia

Odpowiedzią Renson® na minimalistyczny trend w architekturze jest innowacyjne rozwiązanie zabezpieczające przed słońcem narożne przeszklenia – Pergola Panovista ® i Pergola Panovista Max ®.

To pierwsza na świecie osłona przeciwsłoneczna, dedykowana oknom narożnym o ponadprzeciętnych rozmiarach, w przypadku których konwencjonalne rozwiązania nie zdają egzaminu.

Panovista to zewnętrzna osłona, zachowująca walory znanych już i sprawdzonych ekranów Fixsceen®. Wykorzystuje opatentowany system  ZIP, mocujący tkaninę, i gwarantujący stabilność nawet przy bardzo porywistym wietrze. Nowatorstwo konstrukcji polega na usunięciu prowadnic z narożnika, dzięki czemu otrzymujemy niczym niezakłócony, panoramiczny widok. Renson zadbał również, aby wszystkie elementy konstrukcyjne systemu (mechanizm sterujący, prowadnice boczne) ukryte były w elewacji budynku, w żaden sposób nie wpływając na jego estetykę.

Ekrany wyposażone są w tkaniny z włókna szklanego o bardzo wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej. Zarówno tkaniny, jak i aluminiowe profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, pozwalającej na indywidualne dopasowanie do architektury budynku.

Ekrany Panovista® można stosować do okien narożnych o maksymalnej szerokości 4000 mm z każdej strony oraz maksymalnej wysokości 2700 mm. Za pomocą Panovista Max® jesteśmy w stanie przesłonić jeszcze większą powierzchnię (maksymalnie 30m²) – 6000 mm szerokości po obu stronach narożnika i 3400 mm wysokości. Rozwiązanie to wymaga dodatkowo instalacji czujnika wiatru.

System Panovista® pozwala realizować funkcjonalne projekty, wykorzystujące duże przeszklenia. Umożliwia wyeksponowanie ich niewątpliwych walorów estetycznych, dbając równocześnie o komfort użytkowników i odpowiednie zabezpieczenie budynków przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jest kolejnym elementem, wpisującym się w całościową koncepcję Renson® Healthy Outdoor Concept.

 

 

Polecane wpisy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Ekspozycja RENSONRENSON SKYE®